• تماس با ما: 09126631527
  • ایمیل به ما: info@arasplast.com
  • ساعت کاری: 8:00 تا 18:00

 

کاشی تراز

کاشی تراز

همتراز کاشی و سرامیک وسنگ

کاشی تراز یا همتراز کاشی و سرامیک وسنگ محصول جدید و پرکاربردی  از سازه پلاست میباشد که از دو قطعه کلیپس و گوه تشکیل یافته است.

این محصول با نام کلیپس تراز کننده سرامیک

با استفاده از همتراز میتوانیدبه سطح صاف ویکنواختی برسید و ازدیگر مزیتهای آن میتوان به افزایش سرعت و دقت و عدم نیاز به چسب 123 در اجرای نما ویکنواخت نمودن بندهای بین سنگ یا کاشی و سرامیک اشاره نمود که در اصطلاح از بوجود آمدن ناخنک جلوگیری میکند.

انواع همتراز کاشی و سرامیک :

کاشی تراز در 3 سایز کوچک و بزرگ و بزرگ پایه بلند تولید میگردد.

همتراز کوچک (SMALL) مناسب کاشی و سرامیک کوچکتر از 50*50 و با ضخامت 3الی8 میلیمتر میباشد. ( به این محصول همتراز کاشی گفته میشود)

همتراز بزرگ (XL) مناسب سرامیک و سنگ با ضخامت 7 الی 17 میلیمتر میباشد. (90% استفاده از همتراز مربوط به این سایز میباشد و با نام همتراز سرامیک شناخته میشود)

همتراز بزرگ پایه بلند (xxl) مناسب سنگ با ضخامت 15 الی 25 میلیمتر (به این محصول همتراز سنگ نیز میگویند)

روش استفاده از کاشی تراز:

جهت استفاده از همتراز در کف در ابتدا کف و پشت سنگ یا سرامیک را به  ملات پر سیمان یا چسب کاشی و توسط ماله شانه ای یا دندانه دار آغشته نموده و سپس تایل مورد نظر را در محل خود قرار میدهیم.

بعد از جاگذاری کاشی یا سرامیک لبه کلیپس را زیر کاشی یا سرامیک قرار داده و کاشی بعدی را قرار میدهیم.سپس با گوه ( پل ) و به وسیله  آچار همتراز (انبر کاشی تراز) گوه را داخل کلیپس فشار میدهیم که این امر موجب یکنواخت شدن سطح میگردد.سپس تراز بودن  سطح کار را کنترل میکنیم.

بعد ازگیرش ملات یا چسب توسط ضربه با چکش پلاستیکی یا نوک کفش کار کلیپس را میشکنیم و گوه را آزاد میکنیم.طراحی کلیپس بگونه ای است که محل شکست آن از محل زیر کاشی میباشد.بنابراین نگران زیبایی سطح کار نباشید.

کاربرد ها ی کاشی تراز یا همتراز کاشی و سرامیک :

هم سطح نمودن لبه های کاشی و سرامیک  و سنگ نسبت به یکدیگر

نصب پارکت و قابهای چوبی کف

نصب کفپوش های چوبی و بتنی

مزایای استفاده از همتراز کاشی و سرامیکی یا کاشی تراز :

استفاده از کاشی تراز یا همتراز کاشی علاوه بر افزایش کیفیت کاشیکاری و زیبایی دو چندان کار موجب از بین رفتن ناخنگ ها یا نا صافی های بین لبه سنگ و کاشی و سرامیک خواهد گردید. نکته حائز اهمیت این است که ناخنک های بین کاشی ها همیشه محل مناسبی برای تجمع آب و مواد شوینده در هنگام شستشو هستند که این امر بعد از مدتی باعث ایجاد خزه و جلبک وکاهش عمر بند کاشی شده و فضای بین دو کاشی کدرو تیره خواهد شد که این نتیجه با استفاده از همتراز کاشی یا کاشی تراز ب رفع خواهد گردید

با استفاده از همتراز کاشی و سرامیک یا کاشی تراز زیبایی کار محسوس و چشم گیر خواهد بود.

همتراز کاشی و سرامیک در کلیه سطوح میتوان استفاده نمود.(دیوار -کف -نما )

استفاده از همتراز کاشی یا کاشی تراز سرعت نصب یا اجرای کاشی کاری را به مراتب افزایش می دهد.

استفاده از همتراز کاشی و سرامیک علاوه بر همسطح کردن لبه های کاشی و سرامیک باعث ایجاد بند های یکنواخت و زیبا می شود و بند کشی کاشی و سرامیک را به مراتب راحت تر می کند. این حسن باعث می شود چنانچه پس از گذشت زمان بند ها دچار آسیب یا خوردگی شدن به راحتی قابل تراشیدن و تعمیر مجدد شوند.

استفاده از کلیپس و گوه کاشی و سرامیک در نصب کاشی های دیوار و کف استفاده از چسب 3-2-1 را برای ثابت ساز ی تایلها به حداقل میرساند

رفع نامنظمی کاشی و سرامیک در کف و دیوار ه ها و نمای ساختمان به کمک همتراز کاشی

مصرف کاشی تراز یا همتراز کاشی و در نصب کاشی و سرامیک استفاده از تراز و چکش کاری برای همسطح کردن تایلها نسبت به یکدیگر را منتفی میکند

پس از به کار بردن کلیپس و گوه کاشی تراز یا همتراز کاشی و سرامیک مطمئن خواهید بود که سطحی تراز و هم سطح و یکنواخت به وجود می آید

کلیپس:کلیپس همتراز در دو سطح کوچیک و بزرگ به لحاظ کاربرد تقسیم شده است.کلیپس همتراز برای کاشی و سرامیک یا پارکت با ضخامت 3 تا 8 میلیمتر مناسب است و کلیپس همتراز بزرگ برای کاشی و سرامیک و سنگ از سایز 7 تا 17 میلیمتر مناسب می باشد.ضخامت کلیپس همتراز کاشی که فاصله بین بند های کاشی و سرامیک را تعیین می کند در اندازه های 1و2و3 میلیمتر تولید و عرضه می شود.

گوه همتراز کاشی:گوه همتراز کاشی نیز با توجه به نحوه کاربرد در دو سایز کوچک و بزرگ تولید و عرضه می شود.گوه همتراز کوچک برای نصب و تنظیم سطح کاشی و سرامیک یا پارکت از ضخامت 3 تا 8 میلیمتر مورد استفاده قرار میگیردو گوه همتراز بزرگ برای نصب کاشی و سرامیک از ضخامت 7 الی 17میلیمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته: پیشنهاد می شود در انتخاب و خرید همتراز کاشی دقت شود تا بر اساس ضخامت و کاربرد از همتراز کوچک و یا همتراز بزرگ خریداری شود.

ارس پلاست

ارس پلاست | تولید کننده انواع اسپیسرهای پلاستیکی آرماتور ، صلیب کاشی و قطعات کاشیکاری ، انواع واتراستاپ های پی وی سی ، انواع مواد شیمیایی بتن و ...

ساعتهای کاری

شنبه تا پنج شنبه
9:00 صبح تا 18:00 شب
پنج شنبه
9:00 صبح تا 16:00شب
جمعه
تعطیل